Zahrady

Ano ano, zakládání zahrad stálo na začátku naší samostatné živnosti (1999) a dodnes si tuto práci udržujeme a hýčkáme si ji. Jsme zaměření na menší zahrady, firemní prostory nebo veřejnou zeleň. Ve veřejném prostoru občas něco hezkého uděláme také, ale neženeme se za každou zakázkou získat ji stůj co stůj.

Vlastně, takto je to vždy – základním předpokladem pro každou práci je hlavně vzájemné souznění se zákazníkem. Právě kvůli souznění upřednostňujeme práci, při které nemusíme jít hlavou proti zdi ani zdolávat psychologické bariéry.

Základní filozofií naší tvorby je dělat na cizích zahradách vše tak, jakoby se jednalo o zahradu naši. Přeloženo do češtiny to znamená, že vytváříme pestré kombinace rostlin tak, aby zahrada byla zajímavá po co nejdelší dobu roku. Také, pokud možno hledáme cesty, aby zahrada byla přívětivá nejenom pro lidi, ale i přírodu, která bydlí poblíž. Nepoužíváme mulčovací textilie, netvrdíme, že umíme všechno a nemyslíme si, že všemu i rozumíme. Čemu nerozumíme, to přiznáváme na rovinu a přenecháváme jiným. Nasloucháme, vysvětlujeme, vzděláváme. Vzděláváme se.

Rádi rekonstruujeme starší zahrady, často pracujeme na etapy. Jsme „malí“ – nestojí za námi velký park mechanizace ani kolektiv zaměstnanců. Často pracujeme spolu se svými zákazníky, kteří chtějí svým dílem přispět ke vzhledu zahrady vlastní fyzickou prací. Někdy je jenom vedeme, když tak chtějí.

Zde je několik fotografií našich realizací, můžete nahlédnout.